Architektura 21szego wieku : DawnTown Design / Build Konkurencja Zwycięzca / Manuel Clavel-Rojo i Jacob Brillhart

Dzięki uprzejmości Manuela Clavela-Rojo i Jacoba Brillharta W piątym roku konkursu DawnTown Design / Build ogłoszono, że międzynarodowa współpraca Manuela Clavel-Rojo (Murcia, Hiszpania) i Jacoba Brillharta (Miami, Floryda) ma za zadanie przedstawić projekt do publicznej wiadomości w ciągu najbliższych 30 dni.
Z wyzwaniem tworzenia tanich, tymczasowych instalacji na temat Evolution w Miami, ich zwycięski projekt zostanie przekształcony w rzeczywistość.
Up-Downtown. , Tytuł projektu, definiowany jest przez Rojo jako metafora dla Miami, Miasto to skomplikowana maszyna, w której wszystko jest połączone, a każdy ruch działa na inny. Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ta koncepcja jest dosłownie przedstawiona interaktywna opowieść o powstaniu Miami.
Miami nie jest miastem, które rozwijało się stopniowo, ale w krótkim czasie miało gwałtowny wzrost.
Najciekawszą rzeczą w Up-Downtown jest to, jak inteligentnie ten fakt został uchwycony.
Instalacja to 10.
x 10.
konstrukcja skrzynkowa wykorzystująca stal do podpór.
Lustro znajduje się u podstawy, z niebieskimi i różowymi neonami przedstawiającymi krawędź i drogi wodne, tworząc obwód centrum miasta.
Dzięki analizie śladów budynków i jezdni zespół projektowy opracował układ przewodów, który wyznacza ważne budynki z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Miami powyżej bazy.
Dzięki uprzejmości Manuela Clavela-Rojo i Jacoba Brillharta Druty są następnie montowane w systemie przeciwwag i kół pasowych, które łączą się z różnymi płaskimi płaszczyznami, które znajdują się na górze drutów.
Po zmontowaniu uczestnicy mogą wchodzić w interakcję z instalacją, pociągając za różne druty, oglądając te płaskie płaszczyzny i tworząc zarys różnych wysokich wzniesień wokół centrum Miami.
Rojo dodaje, że śródmieście potrzebowało ludzi, aby stali się tym, czym jest teraz , a bez interakcji instalacja jest uśpiona, czekając na odkrycie.
Projekt jest bardzo sprytny, ponieważ posiada jakość dydaktyczną, która może zainteresować zarówno dorosłych, jak i dzieci.
Dzięki uprzejmości Manuela Clavela-Rojo i Jacoba Brillharta Instalacja zostanie przeprowadzona w HistoryMiami na początku marca, a zdjęta w maju, z możliwością podróżowania do różnych stron w mieście i jego okolicach.
Uroczyste otwarcie zostanie ogłoszone na stronach internetowych DawnTown i HistoryMiami oraz w mediach społecznościowych.
Konkurs na projekt DawnTown Design Build jest możliwy dzięki fundacji Johna S.
i Jamesa L.
Knighta, HisotryMiami i władzom miejskim Miami Downtown.
Więcej informacji na temat konkursu Dawntown.
Odwiedź tutaj.
Współpracujący architekci: Ricardo Carcelén González, Rafael de Giles González, Diego Victoria García Collaborating Architecture Studenci: Trinitario Casanova Pujante, Pedro Pablo Ruiz Cubero
[hasła pokrewne: fotowoltaika info, bloczki fundamentowe, wniosek o określenie warunków przyłączenia ]

Powiązane tematy z artykułem: bloczki fundamentowe fotowoltaika info wniosek o określenie warunków przyłączenia