Architektura 21szego wieku : Intercity Wiedeń / SADAR + VUGA

Dzięki uprzejmości wpisu o konkursie SADAR + VUGA SADAR + VUGA na Intercity w Wiedniu, Austria jest przebudową miejską, która jest symbolem jakościowej architektury XXI wieku i która wykorzystuje miejską historię kontekstualną w swojej wizji współczesnego stylu życia .
Witryna tego mieszanego rozwoju miejskiego znajduje się w pobliżu nowej stacji kolejowej, co sprawia, że Intercity jest węzłem dla nowo przybyłych turystów, aby zobaczyć Wiedeń poprzez kontekst nowej architektury.
Więcej zdjęć i informacji na temat tego projektu po przerwie.
Projekt SADAR + VUGA zaprojektował Intercity z wieloma z góry przyjętymi wyobrażeniami o tym, co architektura i urbanistyka powinna zrobić dla miasta.
Intercity miał być atrakcyjny i interesujący z wysokiej jakości warunkami pracy i życia.
Powinna to być dzielnica hybrydowa, w której obiekty biznesowe o wysokiej rentowności są w zgodzie z hotelami nowej jakości, a także z publicznymi obszarami wewnętrznymi i zewnętrznymi z niezapomnianym otoczeniem.
Dzięki uprzejmości SADAR + VUGA Podstawową ideą propozycji jest, aby Intercity była ciągiem różnych zewnętrznych i wewnętrznych obszarów z indywidualnymi znakami.
Te obszary łączą Intercity ze stacją kolejową.
Propozycja zaczyna się od trzech punktów początkowych.
Sześć sześciokątnych budynków powstanie na czterech wyspach.
Sześć budynków na cztery szerokie i dwa wąskie budynki.
Cztery budynki położone są w centralnej części i są zaprojektowane z powierzchnią biznesu..
Każde piętro można podzielić, aby zapewnić więcej miejsca dla kilku firm.
Węższe budynki to dwa, trzy- i czterogwiazdkowe hotele.
Dzięki uprzejmości SADAR + VUGA Wszystkie budynki mają dwie warstwy do fasady: proste szkło wewnętrzne jest otoczone membraną środowiskową.
Wąska hala serwisowa oddziela szkło od membrany.
Membrana składa się ze stałych elementów modułowych z ceramiki, a ich wielkość zmienia się w zależności od ich położenia na fasadzie.
Dzięki uprzejmości SADAR + VUGA wyspy pełnią rolę podium dla budynku.
Ich rozmiary i kształty są różne i określają charakter przestrzeni zewnętrznej dla poziomu miasta.
Południowo-zachodnia wyspa ma hotele na antresoli.
Piętra na poziomie miasta są wypełnione ogólnodostępnymi hotelami należącymi do wysokiej klasy hoteli.
Na południowo-wschodniej wyspie znajduje się duże miejskie spa, które łączy zewnętrzne, przejściowe i wewnętrzne obszary i służy relaksowi ciała i umysłu.
Dzięki uprzejmości SADAR + VUGA Architekci: SADAR + VUGA Lokalizacja: Wiedeń, Austria Formuła: ogrodnik, matryca Typ: Zastosowanie mieszane Źródło: Zaproszony na zaproszenie Klient: Immorent Aktiengesellschaft Strona: Mariahilferstraße 41-43 / 6.Stock 1060 Wien Powierzchnia witryny: 23 249 m2 Powierzchnia zabudowy: 15,538 m2 Powierzchnia całkowita: 122 700 m2 Kondygnacje: 17 kondygnacji Elewacja: Responsywne panele ceramiczne do wież, drewno na poziomie publicznym Struktura: Betonowe kolumny, belki i łuki Zespół: Jurij Sadar, Boštjan Vuga, Jure Hrovat, Janko Radojević , Milena Zindović, Victor Barbalato, Jim Loder, Elke Howard
[podobne: stolarka pcv, historie paranormalne, wniosek o określenie warunków przyłączenia ]

Powiązane tematy z artykułem: historie paranormalne stolarka pcv wniosek o określenie warunków przyłączenia