Architektura 21szego wieku : Ogród Botaniczny w Bellevue / Olson Kundig Architects

Rendering lotu ptaka do Ogrodu Botanicznego Bellevue.
Architekci Olson Kundig Udoskonalenia Ogrodu Botanicznego w Bellevue, prowadzone przez Olson Kundig Architects, obejmują nowy kompleks Visitor Centre, remonty rezydencji z połowy wieku oraz rozbudowane prace site-site.
Ukierunkowane na minimalną certyfikację LEED Silver, te ulepszenia poprawią istniejący program edukacyjny i zapewnią udogodnienia dla większej liczby odwiedzających.
.
Ogród botaniczny Bellevue może stać się jednym z najlepszych ogrodów botanicznych na świecie.
udostępnił Jim Olson, założyciel Olson Kundig Architects.
Dorastałem na Północnym Zachodzie i spędziłem całe życie na odkrywaniu sposobów, dzięki którym architektura i przyroda są bliżej siebie, zamazują rozróżnienie wnętrz i przestrzeni na zewnątrz, a także oprawiają naturę, by celebrować jej piękno.
Ten projekt daje szansę, aby moje całe życie odkryć w miejscu, w którym zachęciłoby innych do kochania natury tak samo jak ja.
Dalszy opis i renderowanie po przerwie.
Architekci: Olson Kundig Architects Lokalizacja: Bellevue, Washington, USA Od momentu otwarcia w 1992 roku, Ogród Botaniczny Bellevue stał się jednym z najczęściej odwiedzanych ogrodów publicznych na północno-zachodnim Pacyfiku.
Projekt nowego Centrum dla Odwiedzających opiera się na naturze, zacierając granice między architekturą i ogrodami, tworząc przestrzenie, które pozwalają instytucji na realizację zróżnicowanych celów.
Renderowanie nowego Centrum dla Odwiedzających w Ogrodzie Botanicznym Bellevue.
Architekci Olson Kundig Zakres ulepszeń obejmuje nową konstrukcję, renowację i prace na miejscu.
.
Nowy kompleks centrum dla zwiedzających Głównym elementem projektu jest nowy kompleks 800 SF Visitor Center, który obejmuje odkrytą przestrzeń zadaszoną z wyświetlaczami i mapami, sklep z pamiątkami, miejsce spotkań, przestrzeń biurową i toalety.
Schronienie dachu, ściany paproci i ogrody zjednoczą przestrzenie i stworzą naturalny przepływ pomiędzy pomieszczeniami i na zewnątrz.
Wielofunkcyjne klasy i miejsca spotkań zostały zaprojektowane, aby sprostać rosnącemu zainteresowaniu edukacją w różnym wieku w ogrodzie.
Te elastyczne przestrzenie pomieszczą szeroki zakres programowania.
.
Renowacja spodenek.
House The Shorts.
Dom został zaprojektowany w 1950 roku przez północno-zachodniego mistrza architekta Paula Kirka.
Jim Olson, który wcześnie pracował z Kirkiem i jest znany na całym świecie ze swoich projektów mieszkaniowych, przebudował dom, aby spełniać potrzeby Ogrodu, zachowując jednocześnie swój intymny urok.
Budynek o powierzchni 2300 funtów będzie zawierał sale spotkań, bibliotekę i pomieszczenia dodatkowe dla Centrum dla Zwiedzających.
.
Rekonfiguracja parkingu Nowy parking podwoi obecną przepustowość Garden i zapewni bezpieczniejszy dostęp dla pieszych do kompleksu Visitor Center.
Jako rozległy ogród zimowy, parking ustali kolejność i doświadczenie Ogrodu.
Dodatkowo Ogród zostanie poddany rozległym pracom krajobrazowym i rozwojowi zewnętrznych przestrzeni obiegowych.
Istniejące ogrody zostaną wzmocnione i zostaną opracowane nowe ogrody, w tym Fernery, Spring Court i Iris Rain Garden.
Ogólny projekt to współpraca między Bellevue Botanical Garden, miastem Bellevue i zespołem projektowym.
Jim Olson, FAIA, z Olson Kundig Architects kierował zespołem projektowym, współpracując z architektem krajobrazu Barbara Swift, ASLA, Swift Company LLC i światowej sławy botanikiem Danem Hinkleyem.
Kevin Kudo King, AIA LEED AP z Olson Kundig Architects jest kierownikiem projektu.
Trwa obecnie pozyskiwanie funduszy na projekt.
W 2009 r.
Garden rozpoczął kampanię kapitałową, aby zebrać 11 milionów dolarów potrzebnych do ukończenia projektu renowacji i przebudowy, z 6 milionami dolarów, które zostały już przekazane w 2008 r.
Paragonowym paragonie, procesie CIP i dotacji na wyzwanie od miasta Bellevue.
Towarzystwo Ogrodu Botanicznego w Bellevue zobowiązało się do zebrania pozostałych 5 milionów dolarów, aby dokończyć przebudowę.
[podobne: pieczenie gęsi, wisan katalog 2015, nomi elbląg ]

Powiązane tematy z artykułem: nomi elbląg pieczenie gęsi wisan katalog 2015