Architektura i nowoczesne budownictwo – Dom Mozaiki / Peter Zumthor

BD Online na zlecenie Unesco i Autonomii Palestyńskiej, zdobywca nagrody Priitzera, Peter House House of the Mosaics, to projekt, który zapewnia schronienie dla największej znanej mozaiki na Bliskim Wschodzie.
Pałac Hishama, będący ojczyzną tej kolorowej mozaiki, został wybudowany w 700 roku i znajduje się na północnych obrzeżach Jerycho, jednego z najstarszych stale zamieszkałych miast świata.
Mozaika wraz z licznymi innymi ruinami są obecnie podatne na dalsze uszkodzenia przez elementy, oprócz ewentualnego nowego rozwoju.
Więcej szczegółów na temat Domu Mozaiki po przerwie.
Rozwój pobliskiego Jerycha, zarówno z powodu szybkiego rozwoju urbanistycznego, jak i ekspansji rolnictwa, stał się zagrożeniem dla archeologów, którzy mieli dostęp do ruin, które jeszcze nie zostały zbadane.
Odkryte w 1873 r.
Wykopaliska pałacowe rozpoczęły się dopiero w latach 30.
XX wieku.
Uznany za jeden z 12 obiektów o światowym dziedzictwie, które są najbardziej na granicy nieodwracalnej straty i zniszczenia, urząd Unesco w Ramallah na Zachodnim Brzegu ma nadzieję zmienić losy tej ważnej historycznej mozaiki.
Koncentrując się na uzyskaniu statusu Światowego Dziedzictwa, struktura Domu Mozaiki pomogłaby ustalić znaczenie tego bogatego stanowiska archeologicznego, zapewniającego tereny zarówno archeologom, jak i zwiedzającym, którzy oglądaliby mozaikę z wiszącego chodnika.
.
BD Online, Atelier Peter Zumthor & Partners Pawilon będzie wyposażony w siatkę libańskich belek cedrowych, żelbetowych filarów i lekkiej białej tkaniny oferującej zarówno duże ilości naturalnego światła, jak i wentylację w pomieszczeniach.
.
BD Online, George Azar / MoTA.
Chodzi o odtworzenie oryginalnej atmosfery miasta wypoczynkowego, aby schronisko stało się wizytówką Jerycha ,.
wspólny Zumthor.
House of the Mosaics ma przewidywany termin rozpoczęcia budowy w 2013 r..
BD Online, Giovanni Fontana Antonelli / Unesco.
BD Online, George Azar / MoTA.
BD Online, Federico Busonero / Unesco
[patrz też: bloczki fundamentowe, ile kosztuje 1m3 betonu, olx łomża ]

Powiązane tematy z artykułem: bloczki fundamentowe ile kosztuje 1m3 betonu olx łomża