Architektura i nowoczesne budownictwo – Konkurs „Fields of Synergy” / PUPA

Dzięki uprzejmości PUPA Znajduje się w Latrobe Valley w południowo-wschodniej Australii, Fields on Synergy.
Propozycja jest integralną strategią brązowego pola, której celem jest stworzenie wyjątkowej okazji do stworzenia wyjątkowej przyszłości poprzez połączenie, ponowne wykorzystanie i kaskadowanie obszarów tranzytowych.
Zaprojektowane przez PUPA (Personal Urbanism Personal Architecture), ich koncepcja została wyróżniona w konkursie International Design Ideas Transiting Cities w Australii.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Latrobe Valley w południowo-wschodniej Australii, regionie bogatym w zasoby węgla brunatnego, stoi przed wyzwaniem kontrolowania jego wzrostu w oparciu o zmieniające się warunki w przemyśle, gospodarce i stylu życia.
Generują rozwój i tworzą przestrzeń do poprawy.
Obszary takie to: przyroda, obszary miejskie, produkcja i zasoby.
Inteligentne zarządzanie tymi obszarami pozwala przygotować się na przyszłe zmiany, odzyskać nadużywane terytoria i poprawić warunki życia istniejących.
tropikalna farma rybna Synergia na polach natury poprawia zielone ramy regionu i tworzy naturalne połączenia między otaczającymi krajobrazami.
Stare kopalnie w trakcie procesu rekultywacji stają się obszarami różnorodności biologicznej; zamieniają się w krajobraz pastwisk lub rezerwat przyrody.
Seria siedlisk proponowana jest pomiędzy krajobrazami, takimi jak biotopy miejskie lub zieleń pod przewodami elektrycznymi.
pola produkcyjne Synergie na obszarach miejskich tworzą odmienną tożsamość osad miejskich, stymulują innowacyjność i łączą region za pomocą elektrycznej sieci rowerowej.
Eksperymentalne synergie mają miejsce w kopalni odkrywkowej, tutaj jest miejsce dla alternatywnych wspólnot życia, wydarzeń kulturalnych, ogromnej elektrowni słonecznej, ośrodków badawczych i innowacyjnych.
synergie miejskie Synergie produkcyjne i zasoby zapewniają zrównoważoną przyszłość i niezależność miasta Latrobe.
Region jest połączony siecią inteligentnych sieci, woda jest gromadzona, przechowywana, ponownie wykorzystywana i ponownie wykorzystywana; gorąca woda odpadowa z elektrowni jest wykorzystywana do hodowli ryb tropikalnych i rekreacji termalnej; dym z elektrowni jest wychwytywany, a fotoreagent w algach przekształcony w energię ponownie.
pola natury Pola synergii w dolinie Latrobe tworzą dynamiczny, elastyczny i zrównoważony region.
Poprzez przeczesywanie, ponowne wykorzystanie i kaskadowanie niekompatybilnych pól, region poprawia środowisko naturalne i różnorodność biologiczną, stymuluje gospodarkę i innowacje, jednoczy wyjątkowe i szczęśliwe społeczności, mądrze zarządza zasobami, zwiększa produkcję i tworzy nowy innowacyjny wizerunek regionalny.
dział Architekci: PUPA (architektura osobista Urbanistyki) Lokalizacja: Latrobe City, Victoria, Australia Team: Justina Muliuolyte, Tadas Jonauskis Klient: RMIT University Melbourne Status: Wyróżnienie w miastach tranzytowych.
Konkurs na projekt niskoemisyjnego futures Terytorium Rozmiar: 3000 ha Data: grudzień 2012
[patrz też: majster chełm, gont bitumiczny montaż, nomi elbląg ]

Powiązane tematy z artykułem: gont bitumiczny montaż majster chełm nomi elbląg