Budownictwo i architektura : Propozycja budowy IT w New Delhi / Nicolas Laisné

Dzięki uprzejmości Nicolas Laisne Architekt Nicolas Laisné podzielił się z nami swoją propozycją konkursu Spiretec w New Delhi w Indiach, który otrzymał wyróżnienie.
Główną ideą tego projektu było stworzenie nowoczesnego budynku z naturalnymi systemami chłodzenia inspirowanymi tradycyjną indyjską architekturą i miał zostać skomponowany przez kompleks IT z biurami, hotelem, salami konferencyjnymi i sklepami.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwa.
Dwa 100-metrowe budynki mają zawieszone ogrody na każdym piętrze i są zbudowane z mieszanki betonowych i czerwonych piaskowców.
Te ogrody są bardzo żywe z restauracjami, tarasami i amfiteatrem na świeżym powietrzu.
Na parterze hale są otwarte na nowoczesne ogrody indyjskie i stanowią połączenie wszystkich działań.
fasada Ściany i otwory w elewacjach są dostosowane do orientacji słonecznej budynku.
Fasady południowe, wschodnie i zachodnie są bardzo głębokie z podwójną fasadą.
Odfiltrowują słońce przed jego wejściem.
Ponadto północne fasady wpuszczają słońce, a kształt okien jest dostosowany do krajobrazu.
Widok wejścia W tym budynku technologia nie jest używana do sztucznego schładzania powietrza przy użyciu dużej ilości energii.
Zamiast tego technologia jest wykorzystywana w bardziej efektywny sposób, na przykład do otwierania lub zamykania korytarzy lub ekranów automatycznie na elewacji, aby wpuścić świeże powietrze.
Dzięki współpracy z tymi elementami projektu, tradycja i nowoczesność są w stanie z powodzeniem zostać przekazane do użytkowników budynku.
Dzięki uprzejmości Nicolas Laisne Architekt: Nicolas Laisné, Paryż, Francja Lokalizacja: Nowe Delhi, Indie Ranga w konkursie: Wyróżnienie Temat: Dwa budynki mieszane używane / To Biura Wysokość: 100 m Powierzchnia: 13700 m.
Znaki wizerunkowe: Nicolas Laisné, architekt
[więcej w: olx łomża, gont bitumiczny montaż, nomi elbląg ]

Powiązane tematy z artykułem: gont bitumiczny montaż nomi elbląg olx łomża