Budownictwo wczoraj i dzis : Boston Hydromall / Influx_Studio

Dzięki uprzejmości Influx_Studio Influx_Studio z Paryża udostępnił nam swój projekt Boston Hydromall, zgłoszenie do pierwszego konkursu SHIFTBoston.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Zero carbon economy Cały przemysłowy system energetyczny wpisuje swój technologiczny porządek w tkankę miejską.
Jaka jest kształt i jaki będzie miejski ślad następnej gospodarki energetycznej ZERO CARBON.
Jakie implikacje przestrzenne dla wodnego miasta.
jak Boston.
Kluczową kwestią dla obecnego wyzwania jest to, w jaki sposób możemy przewidzieć rolę Fort Point Channel w zielonej przyszłości Bostonu.
Dzięki uprzejmości Influx_Studio Nowy krajobraz wodny To Shift! Woda jest nadal najbardziej cenionym elementem życia i jednym z najbardziej strategicznych zasobów miejskich dla rozwoju miasta w globalnej gospodarce o zerowej emisji dwutlenku węgla.
Przyszłość Bostonu jest nierozerwalnie związana z przyszłością zatoki i jej nabrzeża.
Woda jest siłą napędową, która zasadniczo kształtuje całą postać miasta.
Podczas gdy świat szuka możliwych alternatyw dla paliw kopalnych, woda jest także nieograniczonym źródłem energii.
Rzeczywiście, wodór uzyskany z hydrolizy wody został reklamowany jako podstawa nowej zielonej gospodarki energetycznej.
Nasza propozycja zakłada, że Fort Point Channel jest nową infrastrukturą energetyczną w sercu symbiotycznej strategii, nawadnianej przez zupełnie nowy system statków solarnych, łączący śródmiejskie handlowe nabrzeże z nabrzeżem w South Boston.
Przekształcając kanał w prawdziwą dynamiczną bramę wodną, jako infrastrukturę ekologiczną, wspiera nowe formy spędzania wolnego czasu, restauracje, pływające hotele, galerie sztuki, wyświetla nowe praktyki wodne i zachęca obywateli do tego, aby stać się kolejnym świetnym miejscem w Mieście Boston.
Dzięki uprzejmości Influx_Studio Hybrydyzacja pozyskiwanie energii i przestrzeń miejska Propozycja analizuje wartość infrastruktury pozyskiwania energii jako szansy na wykorzystanie potencjału miasta Fort Point do hybrydyzacji gospodarki z ekologią.
Kanał jako wewnętrzne nabrzeże reprezentuje jego centralne położenie w Bostonie, a dzięki jego osłoniętej kondycji stanowi doskonałą okazję do stworzenia miejskiego generatora wodoru, a jednocześnie nowego wielkiego miejskiego zbiornika wodnego.
HYDROMALL został pomyślany jako całkowicie zintegrowana, energetyczna zamknięta pętla, wykorzystująca energię elektryczną z turbin wiatrowych i paneli fotowoltaicznych do produkcji i magazynowania czystego wodoru.
Dzięki prostemu, ale efektywnemu nałożeniu się laguny wiatrowej , słonecznych wstążek .
i dach.
algowy ..
Te trzy systemy zbierania energii znajdują się wzdłuż kanału i wykorzystują potencjał architektoniczny, krajobrazowy i miejski wszystkich z nich, z bardzo niewielkimi elementami o wysokiej dokładności technicznej, propozycja tworzy otwarte wsparcie miejskie w celu rozwijania działań wodnych i nowa dynamiczna ekonomiczna tkanka dla całego miasta.
Dzięki uprzejmości Influx_Studio
[hasła pokrewne: wisan katalog 2015, olx łomża, historie paranormalne ]

Powiązane tematy z artykułem: historie paranormalne olx łomża wisan katalog 2015