Budownictwo wczoraj i dzis : Pierwszy certyfikowany projekt „zielony” na Filipinach / Oppenheim Architecture + Design

Dzięki uprzejmości Oppenheim Architecture + Design Wiodący na arenie międzynarodowej.
Zielony.
architekt Chad Oppenheim z Oppenheim Architektura + Design została wybrana przez czołowego dewelopera filipińskiego, The Net Group, w celu zaprojektowania pierwszego w kraju certyfikowanego zielonego projektu w Taguig City na Filipinach.
Net Metropolis to flagowy projekt pilotażowy niedawno utworzonej Philippine Green Building Council (PHILGBC), który ma odpowiedzieć na specyficzne potrzeby lokalnego środowiska.
Oppenheim, który ma coraz większą reputację dzięki swojej zielonej pracy projektowej, uczestniczył z FILGBC w tworzeniu nowego narodowego systemu oceny BERDE (Building for Ecologically Responsive Design Excellence), który ma zastosowanie do projektu pierwszej wieży w projekcie , The Net Lima.
Możesz sprawdzić więcej projektów Oppenheim tutaj i nie przegapić naszej rozmowy z nim! Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
– Niezwykle ekscytujące jest nie tylko projektowanie czegoś tak przyszłościowego pod względem zrównoważonego projektowania, ale także świadomość, że faktycznie opracowujemy nowy standard, który będzie miał zastosowanie do wszystkich przyszłych wydarzeń w kraju.
mówi Chad Oppenheim.
– Zdajemy sobie sprawę, że jeśli wszyscy pójdą za tym punktem odniesienia, nasza praca będzie pionierem przyszłego tworzenia zrównoważonego krajobrazu miejskiego o wysokim wzornictwie, spełniającego oczekiwania naszej firmy w zakresie projektowania i świata.
Koncepcja Masterplan dla Net Metropolis, 5th Avenue została pomyślana jako punkt orientacyjny do reprezentowania deweloperów.
następna generacja kultowych i przyjaznych dla środowiska budynków.
Dzięki uprzejmości Oppenheim Architecture + Design.
Jak Filipiny odpowiadają na wezwanie.
Green.
w Azji Południowo-Wschodniej potrzebowaliśmy wizjonera, który umocniłby nasze miejsce na czele ruchu.
Oppenheim właśnie tak jest.
mówi Jacques Dupasquier, przewodniczący The Net Group.
Dzięki uprzejmości Oppenheim Architecture + Design Pierwszy projekt w systemie oceny BERDE Koncepcja masterplan Oppenheim dla The Net Metropolis, 5th Ave.
składa się z trzech wież, które rozciągają się na 3-hektarowym bloku i obejmują od 24 do 40 pięter, spoczywających na sześciu poziomach parkingu ponad poziomem.
Projekt ma wyraźny cel ekologiczny (i ekonomiczny) i jeszcze bardziej równoważy naturę i architekturę poprzez integrację dwóch parków rekreacyjnych, które służą zarówno jako przestrzeń rekreacyjna, jak i kojące, misternie zaprojektowane punkty skupienia.
Oppenheim dąży do poślubienia piękna i zrównoważonego rozwoju; w ten sposób jego ogólny projekt wywodzi się z badania warunków słonecznych i poglądów na zewnątrz.
Wieże są zorientowane tak, że każda z nich obraca się wokół drugiej osi, z każdą kolejną strukturą rozwijającą się w sposób dynamiczny i kaskadowy.
Ponieważ jest to projekt pilotażowy, Net Lima zaprezentuje kilka zielonych.
Firstów.
na lokalnym rynku.
Biorąc pod uwagę intensywne ciepło tropikalnego środowiska, najbardziej pionierską cechą zieleni jest połączenie cieni słonecznych i wysokowydajnej szklanej ściany osłonowej, aby zminimalizować padające ciepło słoneczne i zoptymalizować naturalne światło, jednocześnie zachowując malownicze widoki.
Wieża jest owinięta aluminiowymi nakładkami ekranowymi o przekątnej aluminium.
Ekrany te tworzą zawory, które określają kształt wież, z których wszystkie wyraźnie wskazują na niebo powyżej.
Podwójne szklane ściany osłonowe pokryte powłoką o niskiej emisyjności, która odrzuca ciepło.
Według PHILGBC, największym i najbardziej kosztownym konsumentem energii w komercyjnym budynku na Filipinach jest klimatyzacja.
Zielona fasada Net Lima jest strategicznym narzędziem pomagającym obniżyć koszty i zużycie energii przez cały rok.
Dla Oppenheim, którego praktyka z Miami obejmuje projekty na całym świecie, Intermlingling i wplatanie naszych projektów w naturalne środowiska jest naszą misją we wszystkich projektach, które wykonujemy, a cel ten po raz pierwszy urzeczywistnia się w autentyczny sposób dla lokalnych środowisko Filipin z tym rozwojem..
.
Najbardziej podobają mi się w projekcie Chada estetyczne wykonanie.
Net Lima będzie wyglądać diametralnie od innych budynków na Filipinach ze względu na osłonę przeciwsłoneczną i elewację ściany osłonowej.
Jednak ten element jest również kluczem do budynku.
S.
Zielony.
wydajność,.
mówi Rufino.
Filipiny.
Nowa zielona norma W porównaniu z systemem LEED, z siedzibą w USA, BERDE odpowiada na potrzeby ekologiczne Filipińczyków w ich własnym środowisku.
W związku z tym projekt New Metropolis jest liderem w tłumaczeniu uznanych na całym świecie praktyk z zakresu zielonych budynków na krajowy zestaw norm dostosowanych do warunków lokalnych i środowiska.
Ponieważ systemy oceny z innych krajów nie miały zastosowania do naszych tropikalnych warunków pogodowych, praw, najlepszych praktyk lub realiów, lokalny przemysł domagał się naszego własnego systemu oceny zielonych budynków.
PHILGBC zareagował, ułatwiając konsultatywny i konsensusowy proces tworzenia Filipińskiego Systemu Oceny Budynków Zielonych (BERDE).
To był najlepszy sposób na przekształcenie rynku.
– mówi Christopher De la Cruz, przewodniczący PHILGBC.
.
[patrz też: metalzbyt tczew, ergonomia w kuchni, olx łomża ]

Powiązane tematy z artykułem: ergonomia w kuchni metalzbyt tczew olx łomża