Budownictwo wczoraj i dzis : Projekt i Virtual Reality Educational Complex / OIII architecten

Dzięki uprzejmości OIII architecten OIII architecten przyznano komisję na budowę klastra programów poświęconych edukacji w mediach cyfrowych i twórczości cyfrowej przez Izbę Gospodarczą Nord De France.
Lokalizacja projektu o powierzchni 18 800 metrów kwadratowych znajduje się na nowo wybudowanym terenie nad brzegiem rzeki Scheldt, na obrzeżach Valenciennes.
Więcej o projekcie po przerwie.
Budowane obecnie szkoły prowadzone są przez grupę Supinfocom, założoną w latach 80.
przez Izbę Handlową.
Szkoły oferują szkolenia z zakresu projektowania, rzeczywistości wirtualnej, filmu animowanego i projektowania gier wideo.
Klaster tych różnych powiązanych dziedzin ma na celu zebranie firm i instytucji edukacyjnych, które są zaangażowane w dziedzinę tworzenia cyfrowego.
Jest to pierwszy duży kompleks do zrealizowania na nowo opracowanej stronie.
Dzięki uprzejmości OIII architecten Istnieją trzy różne szkoły i firmy, które znajdują się pod jednym dachem kompleksu.
Każdy ma wydzieloną przestrzeń wewnątrz budynku, tworząc w ten sposób połączenie zachowując dyskretną tożsamość pól.
Duży otwarty obszar centralny łączy różne skrzydła.
Jest to przestrzeń poświęcona 450-osobowej audytorium i wysokiej jakości laboratoriom technicznym i badawczym.
Dzięki uprzejmości OIII architecten Przestrzeń dla studentów i młodych przedsiębiorców pozwala również spotykać się, wchodzić w interakcje i wymieniać się pomysłami, wiedzą i doświadczeniem.
System zarządzania klimatem i budynkiem zapewnia utrzymywanie przyjemnego i energooszczędnego klimatu wewnątrz klastra.
Zielone dziedzińce i przedsionki odgrywają ważną rolę w tym zakresie.
Budynek zaprojektowano tak, aby był otwarty na otoczenie, zapewniając połączenie ze światem przyrody z stworzonym przez człowieka światem i światem wirtualnej rzeczywistości.
Dzięki uprzejmości OIII architecten Architekci: OIII Architecten Lokalizacja: Anzin (Valenciennes), na północ od Franceclient: Champer of Commerce, Północna Francja (CCI Nord de France) Partner odpowiedzialny: Eric Paardekooper Overman Projekt: Anouk Dekker, Harald Kor, Armand Paardekooper Overman, Maarten Sanders, Eric Wezenberg, Emile Revier (Revier Architectuur), Walter Dresscher (DNADN) Zespół: Peter Evers, Edwin Kamphorst, Sébastien Marty, Ernst-Jan Schoute, Cathelijne Vreugdenhil, Martin Vinkestijn Wsparcie projektu: DNADN Architekt krajobrazu: Haver Droeze, Amersfoort Inżynier budowy: Ginger Etco, fizyka Nantesbuilding: RFR Elements, Paris Acoustics: ABC Décibel, Paris Rozmiar: 18.800 m.
Status: zakończenie w 2013 r.
Zdjęcia: dzięki uprzejmości OIII architecten
[podobne: mycie posadzek betonowych, beton dekoracyjny, obróbka miedzi ]

Powiązane tematy z artykułem: beton dekoracyjny mycie posadzek betonowych obróbka miedzi