Budownictwo wczoraj i dzis : Rynek sztuki i rękodzieła / Europe Studio Architects

Dzięki uprzejmości Europe Studio Architekci Constantine Cosmas i Stefanos Gkougkoustamos z Europe Studio Architects podzielili się z nami zgłoszeniem konkurencji, nową typologią rynku.
Możesz znaleźć dodatkowe obrazy, diagramy i narracje od architektów tej propozycji po skoku.
WPROWADZENIE Ateny to ekscytujące miasto; w mieście można rozwinąć bardzo silny związek miłości i nienawiści.
Sączy się z historią, pęka z potencjałem.
Proponowana strona (dla rynku sztuki i rzemiosła) znajduje się po zachodniej stronie starych Aten.
pchli targ i stanowi przejście w kierunku starej dzielnicy przemysłowej miasta, która jest teraz pełna barów, restauracji, wielofunkcyjnych przestrzeni i muzeów i odgrywa ważną rolę w sztuce i życiu nocnym.
Dzięki uprzejmości Europe Studio Architects Chociaż proponowana strona, pod względem miejskim, jest utworzona jako kwadrat, faktycznie funkcjonuje jako miejsce spotkań (lub przejścia) dla osób przechodzących ze starej strefy przemysłowej na pchli targ i odwrotnie.
Nasza propozycja próbuje przekształcić to spotkanie / przejście w otwarty rynek sztuki i rzemiosła, który będzie funkcjonował jako.
Węzeł.
punkt trasy prowadzącej do starego obszaru przemysłowego, a także jako nowa zachodnia brama do istniejącego pchlego targu, tworząc.
specjalne miejsce.
z głębokim pozytywnym wpływem na miasto.
KONCEPCJA Wyróżniamy sześć kluczowych, tradycyjnych typów istniejącego pchlego targu.
Te typy rozwinęły się przez wiele stuleci i przetrwały próbę czasu, aby znaleźć je na wszystkich rynkach na całym świecie, aż po dzień dzisiejszy.
Dzięki uprzejmości Europe Studio Architects Aby sformułować nową strategię w celu uporządkowania naszego podejścia, przeanalizowaliśmy typy, aby znaleźć mocne i słabe strony.
Ten projekt próbuje wprowadzić nowy.
Typ rynku ., który dostosuje się w różnych miastach i różnych scenariuszach.
W nowym typie staraliśmy się łączyć elementy ze starych typów rynku z kontekstem miejskim, kluczowymi punktami widzenia i trwałymi materiałami.
Nowy typ maksymalizuje sklepy.
pierzei i próbuje zawrzeć atmosferę starych rynków swoimi wąskimi ścieżkami i ukrytymi punktami spotkań i dziedzińcami.
Dachy jednostek jednopiętrowych mogą być używane jako platformy widokowe i zapewniają wspaniałe widoki na starożytny rynek grecki i Akropol.
MATERIALNOŚĆ Zapraszamy wszystkich artystów / profesjonalistów / użytkowników jednostek, aby pomogli wybrać zewnętrzny materiał okładzinowy, który najlepiej wyraża ich podejście do projektu.
Kontekst strony Nasz kierunek projektowania polegałby na wykorzystaniu jak największej liczby materiałów nadających się do recyklingu, od starych drewnianych palet po plastikowe butelki, pudełka kartonowe i tkaniny.
Sklepy będą wtedy identyfikowane nie tylko wyglądem, ale także zmysłem dotyku.
Architekt: Europe Studio Architekci Lokalizacja: Ateny, Grecja Projekt: Rynek dzieł sztuki, międzynarodowy konkurs m_ART Wydano: OpenGap.net, Hiszpania Rok studiów: 2010 Zespół projektowy: Constantine Cosmas, Stefanos Gkougkoustamos Floor Plan
[więcej w: majster chełm, olx trzemeszno, wniosek o określenie warunków przyłączenia ]

Powiązane tematy z artykułem: majster chełm olx trzemeszno wniosek o określenie warunków przyłączenia