Budownictwo wczoraj i dzis : Wywiady AD: Eugene Kohn & William Pedersen / KPF

Założony przez Jewgienija Kohna, Williama Pedersena i Sheldona Foxa, 4 lipca 1976, Kohn Pedersen Fox (KPF) cieszy się reputacją jednej z najlepszych na świecie praktyk architektonicznych.
Koncentrując się na doskonałości projektowej w połączeniu ze współpracą i dialogiem, KPF zachęca do otwartej wymiany pomysłów w procesie twórczym zarówno w firmie, jak i między klientami.
Różnorodne portfolio skali, rodzaju i lokalizacji firmy (projekty zlokalizowane są w 35 krajach), jest bezpośrednim odzwierciedleniem ich ponad 500 pracowników, którzy pochodzą z 43 różnych krajów i mówią w ponad 30 językach.
Byli również wśród liderów w promowaniu wysokiej wydajności projektowania, uzyskując przyjazne dla środowiska, niedrogie rozwiązania.
Gene Kohn pełni funkcję przewodniczącego KPF, a także wykłada na Harvard Business School, od 2006 roku.
Prowadzi zajęcia z najpopularniejszych kursów, rozwoju nieruchomości, projektowania i budowy, gdzie koncentruje się na przekazywaniu uczniom wartości wzornictwa w biznesie, szczególnie jego związek z nieruchomościami.
Ostatnio Pan Kohn otrzymał Honorowe Nagrody Fundacji Soane oraz nagrodę Alumni 2010 przyznaną przez University of Pennsylvania, najwyższą ogólnouczelnianą nagrodę przyznawaną absolwentom Penn.
Bill Pedersen pełni funkcję głównego partnera projektowego KPF.
Jego filozofia projektowa obejmuje związek między elementami wewnętrznymi i zewnętrznymi, koncentrując się na połączeniu budynku i otaczającej go społeczności.
Praca KPF wywołuje reakcję, łącząc przeszłość i teraźniejszość, starając się uosabiać zarówno pamięć, jak i wynalazek.
Firma otrzymała siedem nagród AIA National Honor: 333 Wacker Drive w Chicago, Illinois (1984); siedziba główna Procter & Gamble w Cincinnati (1987); Westendstrasse / Siedziba DG Banku we Frankfurcie, Niemcy (1994); Bank Światowy w Waszyngtonie (1998); Nowy Kompleks Akademicki, City University of New York / Baruch College (2003); Gannett / USA Today Headquarters w Virginii (2005) i One Jackson Square w Nowym Jorku (2011), które otrzymają na Konwencie Narodowym w Nowym Orleanie w maju.
Projekty KPF ostatnio zaprezentowane na Blogu: One Jackson Square w Nowym Jorku Once Central Macau City Center Las Vegas Super Tower
[podobne: beton architektoniczny, wiercenie w żelbecie, posadzki żywiczne ]

Powiązane tematy z artykułem: beton architektoniczny posadzki żywiczne wiercenie w żelbecie