Kącik architekta – Superkilen masterplan zaprojektowany przez BIG + Topotek1 + Superflex Uhonorowany przez AIA

Iwan Baan Ponad półtora kilometra Superkilen prowadzi przez jedną z najbardziej zróżnicowanych etnicznie i społecznie zagrożonych dzielnic w Danii, tworząc prawdziwie unikalną przestrzeń miejską o silnej tożsamości w skali lokalnej i globalnej.
Park podzielony jest na trzy strefy: plac czerwony, czarny rynek i zielony park i pomyślany jest jako gigantyczna wystawa najlepszych praktyk miejskich – zbiór globalnych przedmiotów codziennego użytku z ponad 60 krajów ojczystych mieszkańców.
Zainicjowany przez miasto Kopenhaga i Fundację Realdania, projekt rozpoczął budowę w 2009 roku i został udostępniony publicznie w czerwcu 2012 roku.
Amerykański Instytut Architektów (AIA) wybrał Superkilen jako jednego ze zwycięzców 2013 Institute Honour Awards, zawodu Najwyższe uznanie dla dzieł, które stanowią przykład doskonałości w architekturze, architekturze wnętrz i urbanistyce.
.
Iwan Baan Ten projekt jest radością! Jest to nie tylko oryginalne, ale i wspaniałe.
Warto zwrócić uwagę na jego estetyczne podejście, które jest wprost sztuczne, a nie udaje naturalne.
Jednym z najbardziej ekscytujących wymiarów projektu jest włączenie różnorodnej społeczności użytkowników.
Odważne użycie koloru i sztuki publicznej w przestrzeniach, które promują interakcje społeczne i zaangażowanie, wszystkie wydzielają wysoki poziom podniecenia i energii przez to, co kiedyś wyglądało jak przestrzeń szczątkowa.
Superkilen pokazuje, co można zrobić dzięki otwartemu, innowacyjnemu podejściu w ramach poważnych ograniczeń kosztów.
Demonstruje wartość potężnych ruchów wizualnych i przestrzennych, jednocześnie pozostając w kontakcie z realiami współczesnego wielokulturowego kontekstu: stanem wielu europejskich miast.
Forma projektu wzrosła z procesu uczestnictwa społeczności, który doprowadził do wyraźnej tożsamości i przyjemnej serii przestrzeni.
Jako wyrażenie formalne rozkłada się na kawałki i bardzo ładnie dopasowuje się do skali okolicy jako interesująca mozaika.
2013 Nagrody Instytutu Honoru dla Jury Regionalnego i Urbanistycznego.
.
Iwan Baan Magazyn Architekt podkreśla Superkilen w ich rocznym przeglądzie projektu:.
Czy starają się reprezentować każdą narodowość mieszkającą w sąsiedztwie przez szaleństwo lub konkretne programy.
to dużo za $ 34 za stopę kwadratową..
Elizabeth Ranieri.
Torben Eskerod Park miejski jest również nominowany do prestiżowej nagrody Designs of the Year 2013 przyznawanej przez Design Museum w Londynie.
Superkilen i inne nominowane projekty, w tym kocioł olimpijski Thomasa Heatherwicka i The Shard Renzo Pianowilla, zostaną pokazane na wystawie w muzeum w dniach 20 marca – 7 lipca 2013 r.
Zwycięzcy zostaną ogłoszeni w kwietniu.
.
Iwan Baan Książka o Superkilenie jest obecnie w pracach szwedzkiego wydawnictwa Arvinius i ma być wydana w lecie 2013.
Dzięki uprzejmości BIGa uzyskaj unikalny 360 widok na Czarny Plac autorstwa fotografa Johna Krlll tutaj: www.virtualworks.dk/ wycieczki / BIG_SUK / 2a
[przypisy: montaż drzwi wewnętrznych cena, majster chełm, ogrody zimowe cennik ]

Powiązane tematy z artykułem: majster chełm montaż drzwi wewnętrznych cena ogrody zimowe cennik