Kącik architekta – Zwycięski projekt BANKMED Headquarters / John Robertson Architects

Dzięki uprzejmości John Robertson Architekci John Robertson Architects (JRA) właśnie wygrał międzynarodowy konkurs na zaprojektowanie nowej siedziby o wartości 16 400 m2 dla BANKMED w Bejrucie w Libanie.
Zlokalizowany w centrum dzielnicy Mina El Hosn i niedaleko centrum Bejrutu stanie się punktem zwrotnym w Bejrucie i zapewni innowacyjne, stymulujące i praktyczne środowisko dla pracowników, kadry kierowniczej i klientów banku.
Ich propozycja obejmuje trzy połączone ze sobą pawilony biurowe, które zwiększają wysokość od 9 do 19 kondygnacji.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ich propozycja pomoże zregenerować teren i rozszerzyć Bejrutską Centralę Biznesową na zachód.
Budynek siedziby głównej będzie widoczny z północy, południa i wschodu miasta, a jego celem jest stworzenie przyjaznego i kontekstowego tła dla obszarów mieszkalnych zachodniego Bejrutu.
Obywatelska obecność budynku przyczyni się również do poczucia nowej wibracji i życia w Mina El Hosn.
Dzięki uprzejmości Johna Robertsona Architekci Wewnętrzna piazza o potrójnej wysokości została zaprojektowana, aby odnieść się do pragnienia BANKMED, aby uzyskać przyjazną i inspirującą twarz publiczną oraz umożliwiać widoki w trakcie i poprzez rozwój.
Trzy pawilony biurowe będą się unosić nad powierzchnią ziemi, zapewniając wyraźny widok z nowego publicznego placu na sąsiedni kościół św.
Elie, historyczny zabytek w centrum Bejrutu.
Elastyczna i wydajna przestrzeń podłogowa zostanie rozmieszczona wokół dwóch przedsionków, zapewniając wysoki poziom światła dziennego i widoki dla najemców.
Trzy tarasy dachowe na poziomach 10, 15 i 19 zapewniają alternatywne przestrzenie do pracy, posiłku lub relaksu z panoramicznymi widokami na miasto.
Dzięki uprzejmości John Robertson Architects Opisując zwycięską konstrukcję swojej firmy, dyrektor John Robertson powiedział: Jesteśmy naturalnie zachwyceni, że zostaliśmy wybrani przez BANKMED i otrzymaliśmy możliwość zastosowania naszego wieloletniego doświadczenia w projektowaniu biur w Londynie do nowego Miasto.
Wyzwanie architektoniczne polegało na zaprojektowaniu nowej siedziby banku, która wniesie rzeczywisty wkład w regenerację tkanki miejskiej w Bejrucie oraz w stworzenie innowacyjnego budynku biurowego, w którym ludzie będą mogli czerpać przyjemność z pracy.
model 01 /.
Andrew Putler JRA jako jedyna brytyjska firma znalazła się na piątej liście konkursowej, w skład której weszli: Architecture Studio, LAN Architecture, Morphosis i Pickard Chilton Architects.
model 02 /.
Andrew Putler Architekci: John Robertson Architects (JRA) Lokalizacja: Beirut, Liban Twórca: MEDPROPERTIES Inżynier ds.
Usług budowlanych: Oger International Structural Engineer & Executive Architect: Samir Khairallah & Partners Konsultant ds.
Usług budowlanych: Barbanel Ogień, akustyka, Inżynieria ruchu: Buro Happold Landscape: Imad Gemayel Architekci
[więcej w: metalzbyt tczew, wymiarowanie schodów, olx łomża ]

Powiązane tematy z artykułem: metalzbyt tczew olx łomża wymiarowanie schodów