Nowoczesna architektura : 40 pokoi Boutique Hotel / Chris Briffa Architekci

Dzięki uprzejmości Chrisa Briffa Architekci Architekci: Chris Briffa Architekci Lokalizacja: Valletta, Malta Projekt: Chris Briffa, Sandro Valentino, Eleonora Zinghini Klient: Valletta Local Council Sytuacja projektu: oczekiwanie na pozwolenie na rozwój Zdjęcia: dzięki uprzejmości Chris Briffa Architekci Marsamxetto Harbour wprowadzi nowy, hotel nad brzegiem morza, integrujący współczesny budynek z domem z XVI wieku; uważa się, że był zajęty przez znaną artystkę Valletty, Mattię Preti.
.
Dzięki uprzejmości Chrisa Briffa Architects wzniesionego na brzegu Salvatore Bastion, projekt składa się z dwóch głównych interwencji.
Po pierwsze wiąże się to z przywróceniem i przekształceniem domu Mattii Preti w części wspólne hotelu na parterze i cztery luksusowe apartamenty na pierwszym piętrze.
Po drugie, dwie objętości wypełnienia.
jedna przyległa do domu i jedna pokrywająca ją.
będzie skutecznie harmonizować panoramę Masamxetto patrząc zza portu, jednocześnie dostarczając hotelowi kolejne 35 pokoi gościnnych i apartament na ostatnim piętrze.
Przejście dla pieszych, stopniowane przejście oddzieli nową konstrukcję od starej, odsłaniając narożną fasadę starego domu, zapewniając jednocześnie publiczny dostęp od Marsamxett Road do Old Theatre Lane.
Szklane mosty połączy oba budynki nad ogólnodostępnym przejściem, a przeszklona fasada przy Old Theatre Lane wprowadzi energię pracowitego atrium hotelowego do bardzo wąskiej i ponurej uliczki.
.
Dzięki uprzejmości Chrisa Briffa Architekci Ze stroną leżącą bezpośrednio nad przystanią Valletta-Sliema, proponowana winda publiczna (dostępna od ulicy, gdy leży w śladzie hotelu) połączy Marsamxett Road z nadmorskim dnem.
Ułatwi to pionowy dostęp do gości, odwiedzających i mieszkańców przybywających zza portu.
Sąsiednie i obecnie zaniedbane boisko do piłki wodnej zostanie zamienione na hotelową plażę i obiekty plażowe, prawdopodobnie również przywracając nieistniejący klub do polo Valletta.
Wizualna integracja z sąsiednimi budynkami i fortyfikacjami, szczególnie oglądanymi z Marsamxetto Harbor, wymagała estetyki, która musiała być przede wszystkim skoncentrowana na użyciu lokalnego kamienia wapiennego.
Stare i nowe są zintegrowane z ich materialnością i oddzielone oddzielnymi pustkami.
Nowy schodek i zagłębiona podłoga stworzą to oddzielenie w postaci silnych luk cienia.
aby oba były łatwe do zidentyfikowania.
.
Dzięki uprzejmości Chris Briffa Architects.
Dzięki uprzejmości Chrisa Briffa Architekci Chcieliśmy zapewnić widoki z pokoi, a jednocześnie byliśmy zaabsorbowani antagonistycznymi, dużymi przeszklonymi otworami.
Doprowadziło to do powstania delikatnej, rzeźbiarskiej skóry; które spełniło obie obawy.
Zbliżając się do hotelu z jednej strony peryferyjnej drogi Valletty na początku przedstawia się fasadę zbudowaną w całości z kamienia.
Elewacyjna geometria, zapożyczona z pobliskich bastionów, pokazuje otwory tylko wtedy, gdy stoi się bezpośrednio przed budynkiem.
Zza portu przeważają obszary kamienia i pionowe otwory łączące się z otaczającymi oknami i pejzażem gallarija.
.
Dzięki uprzejmości Chrisa Briffa Architekci To nowe doświadczenie miasta, mamy ogromną nadzieję, będzie promować Vallettę jako najlepsze miejsce na świecie, przy jednoczesnym przywróceniu wyrafinowania i innowacyjnych motywacji jego oryginalnych, oświeconych architektów i twórców.
[więcej w: olx trzemeszno, majster chełm, metalzbyt tczew ]

Powiązane tematy z artykułem: majster chełm metalzbyt tczew olx trzemeszno