Nowoczesna architektura : Lista finalistów Konkursu Domów Wielopokoleniowych

Dzięki uprzejmości Marii Myrianthous, Masuda Sajjadiana i Ali Sehizadeha Następujące projekty zostały wybrane przez specjalistę ds.
Izolacji Saint-Gobain Isover jako osiem finalistek projektów do brytyjskiego finału konkursu Multi-Comfort House.
Konkurs zaowocował wieloma ciekawymi rozwiązaniami problemu urbanistyki i energooszczędnego budownictwa dla wysokich budynków.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji i zdjęć z wybranych projektów.
Przedmiotem konkursu było promowanie kreatywnego podejścia do koncepcji wysokich budynków wykorzystujących energooszczędne elementy konstrukcji i opcje energii biernej.
Program dla wieży był wielofunkcyjną przestrzenią zdefiniowaną przez Isover Multi-Comfort House z komponentami Passive House.
Dom Isover Multi-Comfort definiowany jest przez następujące parametry: wynika z koncepcji domu pasywnego (prowadzącej do projektu bioklimatycznego), jest zrównoważony, biorąc pod uwagę czynniki środowiskowe, ekonomiczne i społeczne, zapewnia najlepszy komfort cieplny i związane z tym oszczędności energii, oferuje doskonały komfort akustyczny (zgodnie z klasami komfortu akustycznego ISOVER) i komfort wizualny, jakość powietrza w pomieszczeniach, ochrona przeciwpożarowa i bezpieczeństwo oraz pozwala na dużą elastyczność w projektowaniu budynków na zewnątrz i wewnątrz.
Witryna wieży znajduje się w Greenwich Village oraz w Central Business District na Dolnym Manhattanie w stanie Nowy Jork.
Każdy zespół składający się z maksymalnie trzech studentów miał opracować projekt, który uwzględniałby społeczne i ekonomiczne implikacje wieży, a także rozważałby proces i materiały konstrukcyjne.
Oto osiem zakwalifikowanych koncepcji: Zielone kaniony / Członkowie zespołu: Ankur Modi, Suruchi Modi, Chuyu Qui Dzięki uprzejmości Ankur Modi, Suruchi Modi i Chuyu Qui The Green Ramp.
University of Nottingham.
Członkowie zespołu: Ranjit Shekhar, Venu Madhav Chippa, Avinash Davidson Dzięki uprzejmości Ranjita Shekhara, Venu Madhawa Chippy i Avinasha Davidsona WINDGATE.
University of Nottingham.
Członkowie zespołu: Ming Wei Wu, Chaoran Zheng, Xuanxuan Dzięki uprzejmości Ming Wei Wu, Chaoran Zheng i Xuanxuan He Solar Slice.
University of Nottingham.
Członkowie zespołu: Maria Myrianthous, Masoud Sajjadian, Ali Sehizadeh Dzięki uprzejmości Maria Myrianthous, Masoud Sajjadian i Ali Sehizadeh Social Tower Experiment.
University of Nottingham.
Członkowie zespołu: Yeuk Hei Wong, Xu Xu, Jianhui Chen Dzięki uprzejmości Yeuk Hei Wong, Xu Xu i Jianhui Chen Vertical Sunspace Tower.
University of Nottingham.
Członkowie zespołu: Fahimeh Soltani, Soha Hirbod, Katayoun Khodadadi Dzięki uprzejmości Fahimeh Soltani, Soha Hirbod i Katayoun Khodadadi Manhattan Sky Podium.
University of Nottingham.
Członkowie zespołu: Shreela Sharan, Willie Yogatama, Samuel Holt Dzięki uprzejmości Shreeli Sharan, Willie Yogatama i Samuela Holta Green Tower.
University of Sheffield.
Członkowie zespołu: Ali Mohammad Sami Kashkooli, Katarina Rozvadska, Blazej Zemleduch Dzięki uprzejmości Ali Mohammad Sami Kashkooli, Katariny Rozvadskiej i Blazej Zemleduch za pośrednictwem Bustlera
[patrz też: farby do betonu, Bloczki betonowe, ogrodzenia betonowe ]

Powiązane tematy z artykułem: Bloczki betonowe farby do betonu ogrodzenia betonowe